آتلیه-افسون

معیار های انتخاب آرایشگاه عروس

 • معیارهای انتخاب آرایشگاه عروس

انتخاب آرایشگاه عروس یکی از مهم ترین انتخاب های عروسی می باشد چرا که همه ی عروس خانم ها دوست دارند که در شب عروسیشان زیبا و جذاب باشند و انتخاب نادرست باعث می شود احساس خوبی در روز عروسی نداشته باشند و مهم تر از همه اینکه این احساس هم در روز عروسی و هم بعد از مراسم در مقوله فیلم و عکس عروس و داماد تاثیر منفی می گذارد پس با توجه به تعداد زیاد آرایشگاه ها و مدعی بودن همه آنها و گذاشتن نمونه کارهایی از افرادی که در زمینه ی مدلینگ فعالیت دارند که این نمونه ها در مدت زمان بالایی در فضاهای مجازی (زمان روز عروسی برای عروس خانم ها محدود می باشد) توسط عکاسان متبحری آماده شده اند . انتخاب دقیق و بجای آرایشگاه مناسب با کیفیت بالا و قیمت مناسب جزء ضروری ترین و حساس ترین مواردی است که عروس و داماد باید به آن توجه داشته باشند به خود واجب دانستیم نکاتی را بر حسب تجربه در این مقاله ذکر کنیم .

 1. گول نمونه کارها را نخورید

همانطور که گفته شد کلیه نمونه کارهای اغلب آرایشگاه ها در زمان کافی و توسط افرادی که در زمینه مدلینگ فعالیت دارند آماده شده است و در روتوش و چاپ و تنظیمات رنگ و حذف ایرادات کار دقت لازم شده است .

 1. از آتلیه خود مشورت بگیرید

در فضاهای مجازی هر از چند گاهی میبینیم که آرایشگاهی بازدید زنده گذاشته است .

اما بهتر است باز به این نکته توجه داشته باشیم که این نمونه ها در آرایشگاه های پر تعداد عروس و در روز خاصی و از بین بهترین ها انتخاب می شوند یا باز توسط افراد مدلینگ انجام می شود آتلیه ها با توجه به تیراژ کاری و داشتن آرشیو متفاوتی از نمونه کارهای آرایشگاه ها راهنمای بهتری را در زمینه ی انتخاب آرایشگاه به شما می دهند .

 1. اگر مراسمتان در روز خاصی می باشد حتما از تعداد عروس های سالن انتخابی اطلاع دقیق داشته باشید . با توجه به اینکه بعضی از آرایشگاه ها در روزهایی دارای تعداد زیاد مشتری می باشند در وحله ی اول از عروس خانم ها می خواهند که در روز عروسی خیلی زود به آرایشگاه مراجعه کنند که معمولا این آرایشگاه ها هم باعث خسته شدن عروس خانم ها می شوند و هم کیفیت مطلوبی ندارند و هم مدت زمان بیشتری طول می کشد تا کار میکاپ و شینیون عروس خانم ها انجام شود و این نکته مهم را فراموش نکنیم که در روز عروسی کار عکس و فیلم هم باید انجام شود . بهترین زمان پیشنهادی آتلیه افسون برای مراجعه به آرایشگاه و زمان آماده شدن عروس خانم ها با توجه به نوع مراسم و مکان مراسم ۷ تا ۳۰/۱۰ الی ۱۱ می باشد .
 2. مکان آرایشگاه

لزوما مکان آرایشگاه نباید به تالار نزدیک باشد بلکه با راهنمایی با آتلیه انتخابی و لوکیشن مد نظر آتلیه برای انجام کار فیلم وعکس عروسیتان پیشنهاد میکنیم که مکان آرایشگاه نزدیک به لوکیشن فیلمبرداری و عکاسی باشد .

 1. قیمت های بالا ملاک خوب بودن کار آرایشگاه نیست .
 2. قبل عروسی تست گریم داشته باشید .
 3. از آرایش های سنگین خودداری کنید .
 4. ترجیحا از لنز استفاده نکنید چرا که ممکن است در لحظه اول نشان ندهد و بعد از گذشت چند ساعت دچار مشکل شوید .
 5. در پرداخت بیعانه دقت، استدلال پر شدن و یا گرانی قیمت ها را فراموش کنید . در مورد پس گرفتن بیعانه حتما سوال کنید (این نکته را هم از تالار و هم آتلیه ها و هم آرایشگاهتان سوال کنید) .
 6. اگر آرایشگاهی را انتخاب کردید برای بازدید عروس پیشنهاد می کنیم چند روزی که آرایشگاهتان عروس دارد را سوال کنید و یک روز سرزده و در مرحله پایان کار برای بازدید تشریف ببرید .
 7. سبک تان را از قبل مشخص کنید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =